Költségvetési Tanács: Túl öregek vagyunk ekkora adóssághoz; Fico szerint minden rendben van Lajos P. János 2026. 06. 24., sze - 13:47 Robert Fico szerint minden rendben van a szlovák gazdasággal, az államadósság sem túl magas, csak a sajtó fest róla sötét képet. Ennek ellentmond a Szlovák Nemzeti Bank és a Költségvetési Tanács elemzése. Robert Fico kedden külön sajtótájékoztatón próbálta bemutatni, hogy a szlovák gazdasággal minden rendben van, nem kell tartani a magas államadósságtól és a bizalmi szavazás is teljesen felesleges volt múlt héten a parlamentben. Szerinte csak a vele ellenséges média fest sötét képet a helyzetről, illetve elhallgatja a valós tényeket. „Sokkal alacsonyabb az adósságunk, mint az Európai Unió átlaga, de amikor az ember kinyitja az újságot vagy bekapcsolja a televíziót, olyan érzése támad, mintha a néhány évvel ezelőtti Görögországban lennénk. Ezért ne csodálkozzanak, hogy az emberek nem hisznek a médiának” – mondta a miniszterelnök. Hozzátette, hogy a szl...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó