Boromisza: A Velencei-tó most kezdett el hasonlítani a természetközeli karakterére

Lehet sivatagban oázis, lehet Szibériában pálmafákat termeszteni és a magyar mezőgazdaság történetében is volt, hogy a természeti adottságok ellenében próbáltunk megoldani valamit. Ilyenkor azért felmerül a költségek és a megtérülés kérdése. A Velencei-tó természetes állapota, hogy időnként kiszárad, csak ezt már elfelejtettük – mondta Boromisza Zsombor a Reggeli gyorsban. A tájvédelmi szakember szerint irreális elvárás, hogy a tónak állandó vízsztintje legyen, ezzel együtt átmenetileg szükség lesz vízpótlásra és nem gondolja, hogy egyik pillanatról a másikra kell lemondani a turizmusról, de el kell kezdeni beszélni róla.

Boromisza: A Velencei-tó most kezdett el hasonlítani a természetközeli karakterére

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Klubrádió

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!