Már Európában is felütötte a fejét az ebola

Már Európában is felütötte a fejét az ebola Kulcsár Péter 2026. 06. 24., sze - 12:04 Megjelent a kontinensen a halálos fertőzés. Először azonosítottak egy ebolás esetet Franciaországban, mégpedig egy orvosnál, aki a Kongói Demokratikus Köztársaságból tért vissza, ahol öt hete járvány tört ki – jelentették be szerdán a francia egészségügyi hatóságok. Az egészségügyi minisztérium „megerősíti, hogy ma azonosították a vírusos ebolabetegség első pozitív esetét az ország területen” – közölte közleményében a tárca. Az AFP hírügynökség kérdésére a minisztérium hozzátette, hogy az esetet Franciaország európai területén azonosították. A helyzetet „nagyon közelről” követi a miniszterelnök a környezete szerint. (MTI, AFP)

Már Európában is felütötte a fejét az ebola

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!