Petíció indult Udvardon a tervezett szélturbinák miatt

Petíció indult Udvardon a tervezett szélturbinák miatt Száz Ildikó 2026. 06. 24., sze - 09:50 Udvard Udvardon ma is folytatják az aláírásgyűjtést a tervezett szélturbinák ellen. A helyiek attól tartanak, hogy az érsekújvári térségbe tervezett, több mint 250 méter magas szélerőművek jelentősen megváltoztatnák a tájképet és a lakók életkörülményeit. Fridrik Kristína, a község polgármestere arról tájékoztatta a lakosokat, hogy ma 18 óráig még aláírhatják a petíciót a községi könyvtárban vagy a helyi benzinkúton. „Községünk a mai napig nem kapott hivatalos értesítést arról, hogy a falu kataszterében szélturbinák üzembe helyezésére kerülne sor. Arról is csak június 18-án, egy elektronikus levélből szereztünk tudomást, hogy a tervezet nyilvános megtárgyalását június 24-én Pozsonyban tartják. Ezen a falu nevében részt veszünk, és tolmácsoljuk a lakosság jelentős részének tiltakozását” – áll a polgármester tájékoztatásában. Fridrik Kristína hozzátette, ezt követően összehívja a képviselő-t...

Petíció indult Udvardon a tervezett szélturbinák miatt

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!