Újabb hőségriadó: egyes járásokban 34 foknál is melegebb lehet Kulcsár Péter 2026. 06. 24., sze - 08:35 Úgy tűnik, a hőhullám még velünk marad. A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) elsőfokú, citromsárga hőségriasztást adott ki több nyugat-szlovákiai járásra szerdán. A délutáni órákban a csúcshőmérséklet helyenként elérheti a 33-34 Celsius-fokot árnyékban. A figyelmeztetés Pozsony, Nagyszombat és Nyitra megye teljes területére, valamint a Korponai (Krupina), Nagykürtösi és Simonyi (Partizánske) járásokra vonatkozik. A riasztás előreláthatóan 12:00 és 18:00 óra között lesz érvényben. A Közegészségügyi Hivatal (ÚVZ) arra figyelmeztet, hogy a nagy meleg különösen veszélyes lehet a gyermekekre, az idősekre, a várandós nőkre, valamint a krónikus betegségekben szenvedőkre. Fokozott kockázatnak vannak kitéve a szív- és érrendszeri, légzőszervi és mentális betegséggel élők, illetve a túlsúlyos emberek. A magas hőmérséklet túlmelegedést és különféle egészségügyi problémákat, például le...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó