Ha nem csökken a fogyasztás, korlátozhatják az ivóvizet a vágsellyei térségben Száz Ildikó 2026. 06. 24., sze - 09:07 Vágsellye A Nyugat-szlovákiai Vízművek legfrissebb tájékoztatása szerint a következő napokban, illetve hetekben várható időjárás miatt tovább csökkenhet a vízkészletek hozama. „Ha a vízhozam kritikus szintre csökken, kénytelenek leszünk korlátozni a közvízhálózatból történő ivóvízellátást bizonyos területeken. Ilyen esetben az ügyfeleket, a településeket és a városokat időben tájékoztatni fogjuk. Ezt a forgatókönyvet elsősorban a lakosok felelősségteljes magatartásával lehet megelőzni” – áll a vízművek közleményében. A szolgáltató arra kéri a vágsellyei és a térségbeli lakosokat, hogy felelősségteljesen bánjanak a közvízhálózatból származó ivóvízzel, és azt kizárólag rendeltetésszerű célokra használják. „Ne használják a közvízhálózatból származó ivóvizet kertek, pázsitok, játszóterek vagy közterületek öntözésére, illetve gépjárművek mosására. Az úszómedencék feltölt...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó