Évtizedek óta nem tapasztalt vízhiány alakult ki Zalaszentgrót térségében, ezért 29 településen másodfokú vízkorlátozást kellett elrendelni, elsősorban az ivóvízhálózatról történő öntözések miatt – közölte a Zalavíz Zrt. elnök-vezérigazgatója kedden az MTI megkeresésére. Zalaszentgrót polgármestere a térségi egyeztetés után azt kérte: húsz százalékkal mérsékelje mindenki a vízfogyasztást. Zalacsányban és Kehidakustányban nyaralóövezeteteket is érint a korlátozás. Bővebben...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → hírbalaton