Szerbia hőerőművei ötszörösen túllépik a kén-dioxid-határértéket

A Bankwatch hálózat frissen közzétett jelentése szerint a szerbiai széntüzelésű hőerőművek továbbra is súlyosan túllépik a környezetvédelmi előírásokat. A 2025-ös adatok alapján a kén-dioxid (SO₂) kibocsátás több mint ötszörösen meghaladta a megengedett határértéket, miközben a por (szálló részecskék) kibocsátása 2018 óta először ismét túllépte a jogszabályi határokat. A nitrogén-oxidok (NOₓ) kibocsátása szintén meghaladta a megengedett […]

Szerbia hőerőművei ötszörösen túllépik a kén-dioxid-határértéket

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Szabad Magyar Szó

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!