Felszámolják a NER-es közmédiát, az Országgyűlés módosította a médiatörvényt Lajos P. János 2026. 06. 23., k - 16:17 A magyar parlament 145 igen szavazattal 39 nem ellenében, tartózkodás nélkül, vagyis a Tisza Párt és a Mi Hazánk támogatásával, a Fidesz–KDNP ellenkezésével szemben elfogadta a médiatörvény módosítását, tájékoztat a Telex. A Tisza-kormány által benyújtott médiatörvény felszámolná azt a rendszert, amivel a Fidesz-kormány a propagandacéljaira használhatta a közmédiát. A Tisza által benyújtott médiatörvényt a Fidesz azért is bírálta, mert azt nem előzte meg társadalmi egyeztetés, és ugyanerre hívta fel a figyelmet a Fidesz-közeli lapokat tömörítő Magyar Nemzeti Médiaszövetség. A Magyar Újságírók Országos Szövetségének (MÚOSZ) elnöke, Kocsi Ilona a Média1 kérdésére azt írta, hogy a közmédia függetlenségére a valódi garanciát nem pusztán a szakmai szereplők jelenléte, hanem azok többségbe kerülése jelentené. „Az Országgyűlés elfogadta a közmédia új szabályozását, a gyűlöle...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó