Izraeli katonák lelőttek két libanoni civilt, Irán válaszlépéssel fenyeget Mészáros Richárd 2026. 06. 23., k - 14:57 Izraeli katonák lelőttek otthonába visszatérő két civilt kedden Dél-Libanonban az arab ország hatóságai szerint, amiről az izraeli média is beszámolt. Szintén kedden Irán ENSZ-nagykövete figyelmeztette Izraelt, hogy megtorolja minden egyes újabb libanoni támadását, mint amilyen ez is volt. Az otthonába visszatérő és egy út megtisztításán dolgozó két civil halála, valamint két másik megsebesülése Nabatije el-Fauka faluban történt néhánynapos viszonylagos dél-libanoni nyugalom után. Izraeli katonák egy temetésen részt vevő embercsoportra is tüzet nyitottak a dél-libanoni Hadáta településen. Ezzel egybevág, hogy helyi lakosok izraeli harckocsikat láttak a falu temetőjének közelében. Irán genfi ENSZ-képviseletének vezetője kijelentette kedden, hogy országa számára mostantól nincs különbség aközött, hogy Izrael Dél-Libanonban vagy Bejrútban követ el támadást. Azzal fenyege...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó