„Már a hálózatot is tudjuk promptolni” – Telekom-jövőkép a 2G végétől az autonóm működésig

A 2G rádiós hálózat lekapcsolása, az optikai infrastruktúra bővítése, az önálló 5G-hálózatok megjelenése, az AI hálózatfelügyelet, valamint a 6G és a kvantumtechnológia egyszerre szerepel a Magyar Telekom napirendjén. Nagy Péter, a vállalat műszaki vezérigazgató-helyettese a Digitrendinek adott interjúban beszélt a hálózatmodernizáció aktuális kihívásairól, az AI egyre növekvő szerepéről, valamint arról, hogy a jövő távközlési infrastruktúráiban „Már a hálózatot is tudjuk promptolni” – Telekom-jövőkép a 2G végétől az autonóm működésig

„Már a hálózatot is tudjuk promptolni” – Telekom-jövőkép a 2G végétől az autonóm működésig

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → digitrend-i

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!