Megszavazta a parlament a közmédia teljes átlakítását

Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvény, valamint más, kapcsolódó törvények módosításáról szóló, tiszás képviselők által benyújtott jogszabályt, amely a kihirdetését követő 30. napon lép hatályba. Létrejön a Magyar Rádió és Televízió Nonprofit Zrt., visszaáll a nemzeti hírügynökség önállósága az MTI Nonprofit Zrt. megalakulásával, a közmédia új tulajdonosi-felügyeleti szerve pedig a Független Közmédia Testület lesz.

Megszavazta a parlament a közmédia teljes átlakítását

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Klubrádió

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!