Enyhülhet a közel-keleti olajpánik a svájci amerikai–iráni tárgyalások második napján. Washington 60 napos mentességet adott az iráni olajeladásokra. A piac gyorsan reagált. A Brent ára több mint 3 százalékkal esett. A befektetők azt árazták, hogy a Hormuzi-szoros körüli feszültség egyelőre nem okoz tartós ellátási sokkot. A diplomáciai áttörés még törékeny, de a tét óriási. A Amerika 60 napos engedményt adott Iránnak – Megnyugodhat az olajpiac?
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → TőzsdeFórum