Ha ilyen SMS-t kap, ne reagáljon rá – újabb csalásokra figyelmeztet a rendőrség Koleszár Linda 2026. 06. 22., h - 15:56 A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy legyenek különösen óvatosak az állítólagos közlekedési bírságokról szóló üzenetekkel, amelyek hamis weboldalakra irányítják a címzetteket, és személyes, illetve bankkártyaadatok megszerzésére szolgálnak. Újabb csaló SMS-kampány terjed, amelynek során a csalók a rendőrség nevében próbálják megtéveszteni az embereket. Az üzenetek szerint a címzettnek adminisztratív bírságot kell befizetnie a közlekedési rendőrség részére legkésőbb június 23-án éjfélig, ellenkező esetben az ügyet bírósági eljárásra továbbítják. Az SMS-ek egy olyan internetes hivatkozást is tartalmaznak, amely egy hivatalos állami weboldalt utánoz. A hamis oldal a belügyminisztérium honlapjának látszatát kelti, célja pedig a felhasználók személyes és pénzügyi adatainak megszerzése. A rendőrség arra figyelmeztet, hogy aki rákattintott a linkre, megadta bankkárty...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó