Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés rendkívüli ülésén jelentette be a „Tisztítótűz műveletet”, amelynek céljaként a politikai és gazdasági korrupció felszámolását, valamint az elmúlt évtizedekben szerinte elrabolt közvagyon visszaszerzését nevezte meg. A kormányfő egy új, független Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal létrehozását kezdeményezi, emellett alaptörvény-módosítással szüntetné meg Sulyok Tamás köztársasági elnöki megbízatását, és átalakítaná az Alkotmánybíróság, valamint az igazságszolgáltatás vezetőinek kinevezési szabályait is.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Hírklikk