Hőség – megerősített ügyelet a közlekedési társaságoknál

Fotó: Magyar Közút Nonprofit Zrt. Vitézy Dávid arra kért mindenkit, hogy fokozottan figyeljen saját magára és utastársaira a közösségi közlekedésben, valamint az utakon egyaránt. Hozzátette, az országos tisztifőorvos keddig másodfokú hőségriasztást rendelt el az ország teljes területére, ezért arra kérte a közlekedési társaságokat, hogy a szokásosnál is nagyobb figyelmet fordítsanak az utazók biztonságára. A MÁV-csoport és a GYSEV a hőségriadó ideje alatt, szombattól több vasútállomáson és autóbusz-állomáson díjmentesen biztosít vizet az utasok számára. A legforgalmasabb állomásokon párakapuk is működnek, szükség esetén további helyszíneken is bővítik a szolgáltatást. Emellett az ország számos vasútállomásán és autóbusz-állomásán ivóvízvételi lehetőség áll rendelkezésre, a nagyobb pályaudvarokon pedig folyamatos készenlétben állnak az utassegítő szolgálatok - ismertette. A miniszter kitért arra: a Magyar Közút Zrt.-t és az autópálya-koncessziós társaságokat is arra kérte, hogy kieme...

Hőség – megerősített ügyelet a közlekedési társaságoknál

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Autoszektor

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!