Egynapos sztrájkot tartanak a cseh közmédiában Kulcsár Péter 2026. 06. 22., h - 07:48 24 órás figyelmeztető sztrájk vette kezdetét a Cseh Televízióban és a Cseh Rádióban. Már a ČT24 éjféli híradója is egyperces késéssel indult: addig a nézők csak egy sötét képernyőt láthattak egy órával és egy tájékoztató üzenettel. Az alkalmazottak a Babiš-kormány azon terve ellen tiltakoznak, amely alapjaiban változtatná meg a közszolgálati média finanszírozását. A sztrájk egész nap tart majd a közmédia műsoraiban, kizárólag a gyerekcsatornák – a Déčko és a Rádio Junior – sugároznak a korábbi menetrend szerint. A Cseh Televízió több más műsora, köztük hírműsorok, közéleti magazinok és a labdarúgó-világbajnoksághoz kapcsolódó stúdióműsorok is egyperces késéssel kerülnek adásba. Korlátozások az interneten A Cseh Rádióban a sztrájk miatt 8.00, 12.00 és 18.00 előtt két perccel összevont adás lesz, emellett a nap folyamán más műsorokban is változásokra kell számítani. Éjfélkor a Rádiožurnál ismertette ...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó