Miközben a gazdák Vajdaság-szerte egyre gyakrabban szembesülnek aszállyal, erős szelekkel és a termőföld pusztulásával, az illetékes intézmények csaknem másfél évtizeden át elhanyagolták a szélvédő erdősávok telepítését. Ezekre az adatokra Rosvita Pakoci derített fényt, miután közérdekű adatigényléssel fordult a Tartományi Mezőgazdasági, Vízgazdálkodási és Erdészeti Titkársághoz – írja a Volim Zrenjanin. A titkárság válasza aggasztó tényt tár […]
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Szabad Magyar Szó