Európát vasárnap szélsőséges időjárás sújtotta, miközben a nyári napforduló idején hosszan tartó hőhullám söpört végig a kontinensen. A Szaharából érkező forró levegőtömeg, amelyet az „afrikai anticiklon” néven ismert magasnyomású rendszer táplál, hőkupolát hozott létre Nyugat- és Közép-Európa felett, jelentősen megemelve a hőmérsékletet. A spanyolországi Granadában például 39 Celsius-fokot mértek, és a meteorológusok szerint a hőhullám legalább a hét közepéig kitart.
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Blikk