„A Nyugat a nagylelkűségünkért büntet minket”

A náci Németország Szovjetunió elleni inváziójának 85. évfordulóján a Hintergrund magazin szembemegy a Belarusz elszigetelését célzó nyugati törekvésekkel, és teret ad a fehérorosz álláspontnak. Péli Éva májusban a breszti erődben beszélgetett az emlékhely igazgatójával, Alekszandr Korkotadzéval. Azon a történelmi helyszínen, ahol 1941. június 22-én a totális háború elindult, a nemzeti emlékezet szentélyében. Ez a szemlélet pedig szöges ellentétben áll a mai Berlin és Brüsszel gyakorlatával, ahol a történelem átírása és a szovjet áldozatok emlékének módszeres eltörlése a politikai irányvonal részévé vált.

„A Nyugat a nagylelkűségünkért büntet minket”

Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → moszkvater

Ha nem irányítanánk át automatikusan, kattints ide!