Átadták D1/D4 teljes csomópontját, 3 új csatlakozó ágat nyitottak meg Lajos P. János 2026. 06. 21., v - 14:52 Jozef Ráž (Smer) közlekedési minisztérium és a Nemzeti Autópálya-társaság ma átadta a teljes D1/D4-es csomópontot. Az eddig már használt öt ághoz az utolsó három is csatlakozik, így már minden irányból használható a két pálya közti kereszteződés. Ma befejeződött Szlovákia egyik legbonyolultabb autópálya-projektje, átadták az autósoknak a D1/D4-es csomópont még hiányzó három ágát. A főváros modern, biztonságosabb és kényelmesebb bejáratot kap. „A D1/D4-es csomópont már most is segíti a főváros közlekedési helyzetét. A tranzitforgalmat az elkerülőre terelték, ami jelentősen tehermentesíti a Kikötői híd térségét. Szemléltetésként: közvetlenül a D1 és a D4 összekapcsolása után naponta több mint 2100 kamion kerülte el a Kikötői hidat” – magyarázta a csomópont jelentőségét Jozef Ráž (Smer) közlekedési miniszter. Az összes ág megnyitása tovább csökkenti a főváros autóforgalmi terhe...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó