Elutazott Genfbe J. D. Vance amerikai alelnök, hogy bekapcsolódjon az iráni tárgyalásokba Mészáros Richárd 2026. 06. 21., v - 08:51 Elutazott Genfbe J. D. Vance amerikai alelnök szombaton, hogy bekapcsolódjon az Iránnal kezdődő tárgyalásokba. Az alelnök washingtoni idő szerint szombaton délután a fővároshoz közeli Andrews légitámaszponton elmondta, hogy az iráni nukleáris programot és a libanoni tűzszünetet illetően remél előrelépést. „Ez az a két nagy ügy, amire azt gondolom, hogy összpontosítunk majd” – fogalmazott, és hozzátette, hogy a következő napokban számos további technikai részletet áttekintenek, ami a tárgyalásokhoz kapcsolódik. J. D. Vance elmondta, hogy az iráni küldöttség szombaton megérkezett a svájci városba, miután már amerikai, katari és pakisztáni diplomaták oda utaztak. Az alelnök azt a véleményét hangoztatta, hogy előrelépést lát az Izrael és Hezbollah közötti konfliktust illetően. Elismerte, hogy vannak elszórt erőszakos cselekmények, de hozzátette, hogy jelenl...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó