Elkezdődött a vita a kormány elleni bizalmatlansági indítványról a parlamentben Tornyai Bianka 2026. 06. 18., cs - 10:05 Az alkotmány értelmében a kormány bizalmi szavazást kért a parlamenttől. A vita nem sokkal 10 óra után kezdődött. Elkezdődött a kormányról szóló bizalmi szavazás a parlamentben. A képviselők többsége elfogadta Ján Richter (Smer) javaslatát, hogy a vita legfeljebb 12 és fél óráig tartson. Jelenleg Robert Fico (Smer) kormányfő ismerteti a rendkívüli parlamenti ülés egyetlen programpontjának részleteit. Az Alkotmánybíróság tegnap közölte, a kormánynak haladéktalanul bizalmat kell kérnie a parlamenttől, amint kiderül, hogy az államadósság átlépte az alkotmánytörvényben rögzített határértéket. A költségvetési felelősségről szóló törvény értelmezését az ellenzék kérte az Alkotmánybíróságtól, az ellenzék szerint ugyanis a kormány megsértette a parlamentáris demokrácia alapelveit, a végrehajtó hatalom politikai felelősségvállalásának elvét, valamint a jogállamiság elvének...
Hamarosan átirányítunk a teljes cikkhez → Új Szó