Európa-liga – Brüsszeli vereséggel rajtolt a Ferencváros

Európa-liga – Brüsszeli vereséggel rajtolt a Ferencváros Mészáros Richárd 2024. 09. 25., sze - 23:33 A Ferencváros 2–1-es vereséget szenvedett a belga Anderlecht otthonában a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának szerdai nyitófordulójában. A hazaiak a 60. percben Yari Verschaeren góljával szerezték meg a vezetést, hat perccel később pedig Kasper Dolberg büntetőből növelte az előnyt. A hajrában az emberelőnyben futballozó Ferencváros a 86. percben Adama Traoré szerencsés találatával szépített, de az állás ezután már nem változott. A Ferencváros – amely története során először kapott ki belga csapattól az európai kupaporondon – jövő csütörtökön az angol Premier League-ben szereplő Tottenham Hotspur együttesét fogadja a Groupama Arénában. RSC Anderlecht (belga)–Ferencvárosi TC 2–1 (0–0) Brüsszel, Lotto Park, v.: Julian Weinberger (osztrák) gólszerzők: Verschaeren (60.), Dolberg (66., 11-esből), illetve Traoré (86.) piros lap: Angulo (81.) sárga lap: Dolberg (42.), Angulo (78., 81.), As...