Vízilabda Eb – A spanyolok megvédték címüket a női tornán

A spanyol válogatott megvédte címét a Splitben zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornáján, mivel a pénteki döntőben 9–6-ra legyőzte Görögország csapatát. Az olimpiai ezüstérmes együttes a negyedik fináléjában 2014 és 2020 után a harmadik diadalát aratta, míg a rivális a negyedik aranycsatáját is elveszítette. A spanyolok már a nyitónegyedben megalapozták a sikerüket azzal, hogy 3–0-ra elhúztak, a görögök még ötméteresből sem tudtak betalálni ebben a periódusban. A görög csapat a harmadik felvonásban utolérhette volna riválisát, de akkor is büntetőt hibázott, így végül négy perccel a vége előtt 6–6-nál jött össze az egyenlítés. A hajrá azonban ismét a spanyoloké volt, akik három gólt dobva biztosították címvédésüket. A világbajnoki ezüst- és olimpiai bronzérmes magyarok ötödikként zártak. A torna gólkirálya Gurisatti Gréta lett 27 találattal. Spanyolország–Görögország 9–6 (3–0, 1–3, 1–0, 4–3) Eredmény, nők, döntő: a 3. helyért: Olaszország–Hollandia 16–13 (5–4, 3–4, 2–4, 6–1) az 5...