Ötödször nyerte meg a Szuperkupát a Real Madrid

A Bajnokok Ligája-győzes Real Madrid 2:0-ra győzte le az Európa-ligában diadalmaskodó Eintrach Frankfurt csapatát az Európai Szuperkupáért rendezett szerdai mérkőzésen. A Helsinkiben több, mint 30 ezer néző előtt rendezett mérkőzést a madridiak az első perctől próbálták kontrollálni, a labda náluk is volt többet, mégis Coutois volt az, akinek előbb akadt védenivalója. A Real kapusa Lindström és Kamada próbálkozását is hárította. Az első spanyol lehetőségre a 17. percben került sor, amikor Vinícius Jr. kapuba tartó lövését Tuta vágta ki a kapu torkából. A vezetést húsz perccel később Kroos szöglete után szerezte meg a BL-címvédő. A labdát Benzema fejelte kapu felé, de a labda mellé ment volna, Casemiro viszont az alapvonaltól a kapu elé fejelte azt, ahol Alaba üresen helyezkedve bal lábbal szerezte meg az első gólt, 1:0. A szünet előtt Benzema is betalálhatott volna, de a francia ekkor még, a kapuval szemben 13 méterről, nem sokkal a kapufa mellé lőtt. A második félidőben elsőkőnt Vi...