Milák Kristóf: Elégedett vagyok a saját teljesítményemmel

A budapesti vizes világbajnokság medencés úszó számainak utolsó előtti versenynapján Milák Kristóf második aranyérmét is megszerezte 100 méter pillangón, míg zárásként Hosszú Katinka lett negyedik 400 méteres vegyesúszásban. Péntek este Szabó Szebasztián 50 méteres gyorsúszásban szerzett negyedik helyezése, majd ugyanebben a számban Senánszky Petra középdöntője melegítette be a magyar közönséget. Utóbbi, az uszonyos úszásban többszörös világ- és Európa-bajnok versenyző a 11. helyen zárt a középdöntőben. Csalódott boldogság Ezt követően nem sokkal érkezett a Duna Aréna medenceterébe Milák Kristóf a 100 méteres férfi pillangóúszás döntőjében. Caeleb Dressel visszalépése után a 200-on világcsúccsal nyerő magyar lett a legfőbb esélyes és ennek megfelelően már az első fordulónál az élen állt Milák, majd a második 50 méteren tovább növelte előnyét és roppant magabiztos győzelmet aratott, de elmaradt az általa megdönteni kívánt 49,45-ös világcsúcstól. A futam után sorban adta az interjúkat...