Folytatja a harcot Európáért a DAC

Folytatja a harcot Európáért a DAC Elek Zoltán 2022. 05. 24., k - 21:11 2022. május 24., kedd - 21:30 Sport Friss ikon Off Törzs A hazaiak kezdője több helyen is megváltozott a nagyszombatihoz képest. A kapuban Veszelinov állt, a védelemben Blackman, Kružliak, Brunetti és Ciganiks játszott, Eric Davis a kispadon kapott helyett. Előttük Dimun és Nebyla szűrte a vendégek akcióit, a támadónégyes pedig a Szánthó, Balogh, Verlinden, Krstovic felállásban kezdett. A vendégek kezdőjében ott volt Pinte Patrik és a korábbi DAC-játékos Jakub Švec is. Az első komolyabb helyzet a 8. percben adódott és rögtön gól is lett belőle. Szánthó jobbról jövő beadását a hosszú oldalon Verlinden fejelte vissza keresztbe, ahol Nebyla érkezett és a kapufa segítségével a hálóba lőtte a labdát, 1:0. Három perccel később jött az újabb lehetőség, de Krstovic fejesénél már emelkedett a partjelző zászlaja, így Sváček védése után a hazai játékosok már nem csaphattak le a labdára. A vendégek közel húsz perc után juto...