GALÉRIA: Bajnoki ezüstéremmel zárt a HC DAC

GALÉRIA: Bajnoki ezüstéremmel zárt a HC DAC Mészáros Richárd 2022. 05. 18., sze - 20:00 2022. május 18., szerda - 20:10 Sport Friss ikon Off Törzs A finálé dunaszerdahelyi mérkőzését a vendégek kezdték jobban, a 7. percben 1:4-nél időt is kért Debre Viktor. A HC DAC ezek után sem tudta elkapni a mérkőzés ritmusát és ugyan sikerült egy gólra felzárkózniuk, de a nagymihályi Iuventa ekkor egy magasabb fokozatba kapcsolt és a félidő hátralévő részében folyamatosan növelte előnyét. A szünetben 9:15 volt az állás. A második játékrész első gólját ugyan a hazaiak lőtték, de a játék képe nem változott. A vendégek védelme szinte tökéletesen zárt, Élő Beatrixék nem találták ennek az ellenszerét, a saját kapujuk előtt vétett kis hibákat pedig kíméletlenül kihasználta a bajnoki címvédő. A végén már csak a különbség volt kérdéses, a szerdahelyiek végül 19:31-es vereséget szenvedtek. A két győzelemig tartó döntő végén az Iuventa Michalovce örülhetett, akik zsinórban 14. szlovák bajnoki címüket sze...