NBA: Minden idők legjobb dobója? Stephen Curry megdöntötte a hármasozó rekordot

NBA: Minden idők legjobb dobója? Stephen Curry megdöntötte a hármasozó rekordot Orosky Tamás 2021. 12. 15., sze - 18:00 2021. december 16., csütörtök - 09:44 Sport Friss ikon Off Törzs A Golden State a New York otthonában győzött 105:96, de az igazi ünnepség már az első negyedben elkezdődött. Curry a mérkőzés 5. percében bedobta a második tripláját a meccsen, amivel megdőlt a rekord. Immár ő dobta a legtöbb hármast az NBA történelmében. Curryt már évek óta a sportág legjobb dobójaként tartják számon, így csak idő kérdése volt, mikor dönti meg ezt a rekordot is. Már karrierje elején köztudott volt, hogy precíz keze van és jó triplázó, de igazán a 2014/15-ös szezonban robbantott. 286 triplát szórt be, ezzel felülmúlva a korábban Ray Allen által tartott csúcsot 269 hármassal egy idény alatt. A 2015/16-os idényben pedig Curry saját rekordját is a földbe gyalulta, 402 hármast dobott egy szezon alatt. Curry szédületes rekordjaiban az a félelmetes, hogy már jóval messzebb is járhatna. Az i...