Magabiztosan győzött a HC DAC az Európa-Kupában

Magabiztosan győzött a HC DAC az Európa-Kupában Macsicza Mark 2021. 10. 16., szo - 21:08 2021. október 16., szombat - 21:11 Sport Friss ikon Off Törzs Bár a tegnapi sajtótájékoztatón a HC DAC vezetőedzője, Debre Viktor kicsit talán bizonytalan volt a sérülések miatt, és nem fogalmazott meg konkrét elvárásokat, a HC DAC játékosai ennek ellenére mind a hatvan percig egyértelműen dominálták a játékot. Felszabadultan kezdtek a csapatok, érkeztek a gólok mindkét kapuba. Viszont a DAC szedte előbb össze a védelmét, és előnyét csiszolta fokozatosan a végső 12 gólos különbségig (38:26). A 10. perc körül a hazaiak már kezdték előnyüket kialakítani, a bosnyákok edzője kénytelen is volt időt kérni. Nem segített az egyperces kupaktanács a ŽRK Borac csapatán, a hazaiak aktív védelme olyannyira hatékonynak bizonyult, hogy a bosnyákok támadása tehetetlennek tűnt. Játékuk statikus volt, és túl sokszor egyéni megoldásokra szorultak, hogy gólt szerezzenek. Ha az ellenfél próbált is felzárkózni, a DAC...