KEK: Pénteki futball-láz a Ludovikán

Pénteken vette kezdetét a Közép-európai Egyetemek Kupája, ismertebb nevén a KEK. A tornán a fővárosi, vidéki és egyes határon túli egyetemek hallgatói mérik össze tudásukat különböző sportágakban. A rendezvényt a bámulatosra megépített Ludovika campuson tartották, a futsalnak a főépület adott otthont. Az épület aulájában felállított standnál lehetett szuvenír pólókat vásárolni, a fekete KEK-es pólókból befolyó 3000 forintokat jótékonysági célokra fordítják. A verseny játékszabályai egyszerűek: minden meccs 2x12 percből áll, a félidők között két perc pihenőideje van a csapatoknak. Korlátlan számú cserelehetősége van minden csapatnak, azonban ha valakit kiállítanak a meccsen, az már nem jöhet vissza csereként, és a csapata 2 percig emberhátrányban játszik. Minden félidőben három szabálytalanságot követhet el egy csapat, a negyedik után az ellenfél minden faultnál kisbüntetőt rúg. A tegnapi napon délelőtt először az A és a B csoportok, majd délután a C és D csoportok futsalmeccsei kerü...