Országútis hírek külföldről: Vollering vette át a vezetést a Vueltán, Pogacar a médiát ekézte, a Red Bull lesz a BORA-hansgrohe főszponzora

Demi Vollering nyerte a női Vuelta első hegyi befutós szakaszát Huesca és az Alto del Fuerte Rapitán Jaca emelkedőjén kijelölt célvonal között az első hegyi befutós szakaszával folytatódott a Vuelta Femenina. A kaptató mindössze 3,2 kilométer hosszú, ám átlag 8,1%-os meredekséggel bírt. A penzum során a mezőnynek ráadásul még az ugyancsak második kategóriás Alto del Monasterio de San Juan de la Pera (16,8 kilométer, 3,1%) meredekét is abszolválnia kellett. A szakaszgyőzelmet végül a holland Demi Vollering (Team SD Worx-Protime) kaparintotta meg közel fél perc előnnyel hazaérve honfitársa Yara Kastelijn (Fenix-Deceuninck), valamint az olasz Elisa Longo Borghini (Lidl-Trek) előtt. A magyar bajnok Vas Blanka (Team SD Worx-Protime) a 91. ( 12:49) helyen ért célba, egyúttal elveszítve a pontversenybeli elsőségét is. – Nagyon régen várok már arra, hogy a holland bajnoki trikóban győzzek, s ez most végre-valahára összejött – mondta Vollering a célba érkezés után, aki sikerével az összetett...