Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Kiharcolták a győzelmet, előnyben vannak a pécsi lányok

Ünnepélyes pillanatok előzték meg a mérkőzést, ugyanis a pécsi klub és a szurkolók elbúcsúztatták Simon Zsófiát, aki befejezi játékospályafutását. Simi (ahogy mindenki ismeri) nem csak a pécsi csapatban, a magyar válogatottban is sokat tett le az asztalra, ott volt a 2017-es Európa-bajnokságon, amelyen az olaszok egy ponttal voltak jobbak a nyolcaddöntőben… Több mint két évtizedes pályafutás áll a háta mögött nem akármilyen sikerekkel: a Győrrel és a Sopronnal is bajnok lett! Az 5. helyért megkezdett párharc hazai pályán sem volt könnyű, az NKA Universitas Pécsnek alaposan meg kellett dolgozni a győzelemért. A nagyszünetben nyolc ponttal (31-39) a vendégek vezettek, vagyis elég rosszul állt Weningerék szénája, ám a folytatásban bizonyították, hogy jobbak, mint ellenfelük. A harmadik negyedben fordítottak, s miután az utolsó felvonást is megnyerték, végül 68-61-es győzelmet arattak. A két győzelemig tartó párharcban 1-0-ra vezet az NKA Universitas Pécs, a második meccsre szombaton ke...