Körömrágós végjátékban egyetlen ponttal maradtak alul a pécsi férfi kosarasok!

A negyeddöntő második mérkőzése előtt nagyon jó jel volt pécsi oldalon, hogy mindenkit hadra fogható állapotba hoztak. Az orrtöréssel bajlódó Kerpel-Fronius Gáspár maszkban vállalta a játékot, Herger Salamon bekötött kézzel lépett pályára, Meleg Gergőre pedig lábsérülése után lehetett ismét számítani. Azzal mindenki tisztában volt, hogy így is maximumot kell nyújtani a bombaformában lévő Szolnoki Olaj ellen. Sokáig úgy tűnt, hogy képes erre Csirke Ferenc együttese, amely ragyogóan, elsöprő lendülettel és nagyon kemény védekezéssel kezdett: az első negyedet 26-17-re megnyerte, nagyszünetben pedig még mindig 46-39-re vezetett. A harmadik negyedben sajnos nem a pécsi fiúk szájíze szerint alakultak a dolgok, a vendégek fordítani tudtak (54-56), de az utolsó felvonásnak 63-63-ról indultak neki a felek, vagyis minden esély megvolt a hazai győzelemre. A szolnokiak ugyan megléptek (69-77), de Manjgafic, Kovács Péter és Durmo is bevágott egy-egy hármast, és máris más volt a leányzó fekvése (...